Już w najbliższą niedzielę, 11 września, z Rynku w Łęcznej wyruszy rajd rowerowy „Łęczna na rowery".

- To już kolejna już siódma edycja naszego rajdu, który z upływem lat zyskuje renomę, cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem cyklistów - zauważa Grzegorz Kuczyński z Urzędu Miasta Łęczna. - Coraz częściej przyjeżdżają do nas rowerzyści z innych miejscowości. Zazwyczaj pierwsi uczestnicy zjawiają się na Rynku na ponad godzinę przed rozpoczęciem zapisów. Celem rajdu jest promocja zdrowego trybu życia i aktywnego wypoczynku, a sama wycieczka ma charakter rekreacyjny, jest nieodpłatna.

Zapisy prowadzone będą w dniu imprezy w godzinach 8.30-9.00 na Rynku I. Organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Miejski w Łęcznej. - Po zapisach rowerzyści wyruszą w kierunku Słowiańskiego Grodu w Wólce Bieleckiej - mówi Grzegorz Kuczyński. - Tam uczestnicy zapoznają się z żywą historią. W trakcie dwugodzinnego odpoczynku będzie zapewniony przez organizatora ciepły posiłek regeneracyjny, ale cykliści mogą wziąć ze sobą suchy prowiant i wodę.

Tegoroczna trasa to pętla licząca 44 kilometry. Prowadzi ona w dużej części drogami polnym i szutrowymi. Dlatego należy odpowiednio przygotować rower i liczyć się ze zwiększonym wysiłkiem fizyczny. Rowerzyści w trakcie wyprawy przejadą przez Łęczną, Puchaczów, Starą Wieś, Ostrówek, Szpicę, Zawadów, Wólkę Bielecką, Zgniłą Strugę, Białkę, Maryniów, Ostrówek-Kolonie, Ciechanki i powrócą do Łęcznej.

Rajd finansowany jest z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2016.

Słuchawki i rower, czyli jedno z najgorszych połączeń dla kierowców. Co czwarty cyklista słucha muzyki lub korzysta ze smartfonów w trakcie jazdy:

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!