(© archiwum)

Pomoc chorej Biance Dzięcioł będzie głównym celem kolejnej edycji półmaratonu lubartowskiego "Bez granic". Zapisy do udziału w biegu właśnie ruszyły. Imprezę zaplanowano na 10 września.

Bianka cierpi na niezwykle rzadką i potencjalnie śmiertelną chorobę potocznie nazywaną Klątwą Ondyny. W Polsce zdiagnozowano 20 przypadków tej choroby.

Dziewczynka gdy zasypia - przestaje oddychać, dlatego nieodłączną częścią jej życia jest tracheostomia, respirator, koncentrator tlenu, ssak czy pulsoksymetr. Bianka przez 20h na dobę podłączona jest do aparatury podtrzymującej jej funkcje życiowe. Jedyną szansą na uwolnienie Bianki od całej tej aparatury jest kosztowna operacja w Szwecji.

Jedną z okazji, aby wesprzeć dziewczynkę jest udział w czwartej edycji półmaratonu lubartowskiego "Bez granic", który będzie miał charakter charytatywny. Imprezę zaplanowano na 10 września. Wystartowały już zapisy do jej udziału. Zgłoszenia online potrwają do 8 września.

- Każdy uczestnik biegu składa ofiarę pieniężną w dobrowolnej wysokości. Koszt który ponosimy jako organizatorzy na jednego zawodnika to 50 zł. Jednak ze względu na charytatywny charakter biegu zachęcamy do wyższych wpłat - informują organizatorzy sportowej imprezy.

Bieg zaplanowano na godz. 15.00.

Kliknij TUTAJ i zapisz się do udziału w imprezie!

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!