przedszkole w gminie Serniki

W Wólce Zabłockiej od listopada zacznie działać "Ciuchcia" - pierwsze przedszkole w gminie Serniki. (© sxc.hu)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nie zrobiła tego gmina, zrobił prywatny przedsiębiorca. W gminie Serniki powstaje pierwsze przedszkole. Choć będzie niepubliczne, to dzieci będą uczył się w nim za darmo.

Przez lata gmina Serniki nie miała przedszkola. – Deklarowałem, że utworzę publiczne przedszkole i gdyby nie znalazł się prywatny przedsiębiorca to w przyszłym roku bym to zrobił – mówi Stanisław Marzęda, wójt gminy Serniki.

Brak przedszkola najbardziej odczuwali pracujący rodzice. Musieli oni wozić swoje pociechy do Lubartowa, Ostrowa Lubelskiego czy Lublina. – Odczuwaliśmy to również my. Sąsiednie samorządy obciążały nas notami za to, że nasze dzieci uczą się w ich przedszkolach i z roku na rok rosły one lawinowo. Obecnie sięgają 140 tys. zł rocznie – przyznaje wójt.

Pierwsze przedszkole w gminie Serniki tworzone jest właśnie w Woli Zabłockiej, w budynku zlikwidowanej szkoły podstawowej. Ruszy od listopada. I działać będzie do końca czerwca 2015 r. Na tyle bowiem zgodziła się Unia Europejska dając dofinansowanie na jego utworzenie.

- Zainteresowanie rodziców jest bardzo duże. I nie ma się co dziwić, bo w gminie mamy ponad setkę dzieci w wieku 3-4 lata, z czego wychowaniem przedszkolnym objętych jest tylko 24 maluchów – przyznaje Grzegorz Koczkodaj, właściciel Niepublicznego Przedszkola Ciuchcia w Wólce Zabłockiej. Ciuchcia przyjmuje zapisy do końca tego miesiąca. Zaplanowała przyjąć 25 dzieci. Ale ma jeszcze tylko pięć wolnych miejsc.

Maluchy będą miały zapewnioną darmową opiekę od godz. 7 do 17 i całodzienne wyżywienie – Będą też za darmo uczyć się angielskiego, uczestniczyć w zajęciach z rytmiki i spotkaniach z logopedą – mówi.

Jak zapowiadają władze gminy w przyszłym roku przedszkole Ciuchcia przeniesie się do Sernik. – Chcemy wspólnymi siłami wyremontować budynek po oddziale Banku Spółdzielczego. My wymienimy dach i okna, oni przeprowadzą remont wewnątrz – zapowiada Marzęda.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!