Szachiści z Lubartowa matowali w Międzyrzecu Podlaskim (ZDJĘCIA)

Piotr Opolski
Mistrzostwa Międzyrzeca Podlaskiego w Szachach Szybkich
Mistrzostwa Międzyrzeca Podlaskiego w Szachach Szybkich Piotr Opolski
W Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II odbyły się Mistrzostwa Międzyrzeca Podlaskiego w Szachach Szybkich.

W dwóch niezależnych turniejach szachiści rywalizowali na dystansie 9 rund. W turnieju A wystartowało 50 zawodników, zaś w B - 31 zawodników z Węgrowa, Mrągowa, Lęborka, Legnicy, Lublina, Gostynina, Krakowa, Siedlec, Radomia i Warszawy.

W turnieju B (do lat 10) dobrze spisali się zawodnicy z LUKS Lubartów. Drugie miejsce wśród chłopców do lat 8 zajął Wiktor Opolski – 5 pkt. W starszej kategorii do lat 10 czwarte miejsce zajął Eryk Bronisz – 5,5 pkt., ósmy był Mateusz Korzan - 5 pkt., a na dziewiątym miejscu uplasował się Paweł Woźniak – 4pkt.

Turniej Główny A (open) miał bardzo silną obsadę. Wzięło w nim udział trzech mistrzów międzynarodowych i trzech mistrzów FIDE. Najwyższymi rankingami legitymowali się mistrzowie międzynarodowi Daniel Frączek – 2427 i Danił Shkuran – 2411.

Ostatecznie Mistrzem Międzyrzeca Podlaskiego w Szachach Szybkich 2015 roku został Vsevolod Rytenko z Ukrainy – 7,5 pkt, który wyprzedził mistrza krajowego Pawła Stomę – 7,5 i Daniela Frączka – 7,0 pkt. Reprezentujący LUKS Lubartów Andrzej Rogoza zajął 13 miejsce z 5,5 pkt, zaś 36 miejsce z wynikiem 3,5 pkt. Wywalczył Adrian Matyjaszczyk.