Turniej w Woli Sernickiej: III runda Wojewódzkiej Ligi Piłki Siatkowej (ZDJĘCIA)

Jakub Misiarz
materiał organizatora
Pewna wygrana Bychawy oraz Żyrzyna, dobry mecz Zrywu i Spiczyna, tak wyglądała III runda Wojewódzkiej Ligi Piłki Siatkowej 2014/2015.

W pierwszym meczu spotkały się drużyny z Bychawy i Milejowa. Mecz był zacięty do końca, ale doświadczenie rozgrywającego Jarka Pawłowskiego i jego dobre decyzje w "dzieleniu" piłki pomiędzy swoich podopiecznych pozwoliły odnieść zwycięstwo 3 - 0.

Drugi mecz Milejów - Żyrzyn był dominacją ekipy z Żyrzyna. Chłopaki z Milejowa podłamani porażką z Bychawą nie sprostali wymogom dobrej siatkówki prezentowanej ze strony rywali. AZS Żyrzyn rozkręcał się z piłki na piłkę, a rewelacyjne rozegranie i prowadzenie gry zapewnił najbardziej doświadczony w drużynie AZS Tomasz Kowalczyk (rozgrywający). Praktycznie brak błędów własnych i wysoki poziom przyjęcia zapewnił pewną wygraną 3 - 0 dla drużyny z Żyrzyna.

Trzeci mecz pomiędzy Spiczynem a Perłą Lubartów miał być niespodzianką. Wzmocnienia w składzie obydwu drużyn podniosły poziom meczu. Niespodzianki nie było, a wynik końcowy 3 - 0 dla Spiczyna, po zaciętej walce. Lubartów pozostaje po 3 rundach bez wygranego seta.

Ostatni mecz pomiędzy UKS ZRYW Nowa Wola a Pałecznicą był dominacja ekipy Zrywu w pierwszych dwóch setach. Bardzo dobra gra Łukasza Siepsiaka (środkowy UKS ZRYW). W trzecim, ekipa z Pałecznicy wykazała się większym zaangażowaniem i "urywa seta". Wynik 2-1 dla Zrywu.