Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował listę szpitali z terenu woj. lubelskiego, które znalazły się w tzw. sieci. Prezentujemy ją w galerii.

Od 1 października będziemy mieć trzy podstawowe poziomy zabezpieczenia zdrowotnego oraz cztery poziomy specjalistyczne takie jak: pediatryczny, onkologiczny, pulmonologiczny i ogólnopolski.

Szpitale zakwalifikowanie do sieci będą miały gwarancję, że NFZ zawrze z nim umowę – bez konieczności uczestniczenia w postępowaniu konkursowym. Na funkcjonowanie tego systemu będzie przeznaczone ok. 93% środków, z których obecnie jest finansowane leczenie szpitalne. Reszta szpitali niezakwalifikowanych do sieci będzie nadal kontraktowana w oparciu o postępowania konkursowe i będą musiały brać udział w postępowaniach konkursowych.

Ministerstwo Zdrowia zapowiada, że celem utworzenia sieci szpitali jest poprawa opieki specjalistycznej nad pacjentami i zapewnienie lepszych warunków funkcjonowania szpitali.

Zdrowie

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!