O tym, kto dołączy do ekipy Lubelskiego Węgla, dowiemy się nieco później, niż mieliśmy

O tym, kto dołączy do ekipy Lubelskiego Węgla, dowiemy się nieco później, niż mieliśmy (© Karol Wiśniewski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na czwartek działacze KMŻ Lublin planowali zwołanie konferencji, na której chcieli przedstawić kolejnych żużlowców, którzy podpisali kontrakty na nowy sezon. Dotychczas takie umowy nawiązali Richard Sweetman i Pontus Aspgren. Czy dojdzie do konferencji i rzeczywiście już dzisiaj poznamy nazwiska następnych zawodników, nie jest już takie pewne. Wszystko przez zamieszanie z regulaminami rozgrywek ligowych.

Żużel: legalne sposoby na obejście nowych przepisów

- Niepewność wynika m.in. ze zmian w Ekstralidze, które zapewne wpłyną także na zmiany w drugiej lidze. Tak naprawdę to my coraz mniej wiemy - twierdzi Dariusz Sprawka, dyrektor KMŻ. Wbrew wcześniejszym ustaleniom, od sezonu 2012 Ekstraliga nie zostanie powiększona do dziesięciu drużyn, więc automatycznie zmieniają się zasady awansów w ligach niższych. - Ciężko było sobie wyobrazić większy bałagan - dodaje Sprawka.

Jedną z nowości, jaka miała być wprowadzona w drugiej lidze, był regulamin finansowy, który ograniczał stawki płacone zawodnikom. Kluby w głosowaniu same zadecydowały o jego przyjęciu (KMŻ był przeciwny), a następnie wszyscy zgodnie zaczęli ten regulamin obchodzić. Pierwsze kontrakty podpisane w Lublinie również nie uwzględniają stawek zawartych w regulaminie. Stowarzyszenie Żużlowców Metanol przedstawiło ekspertyzę prawną, na podstawie której dowodzi, że wprowadzenie regulaminu będzie niezgodne z obowiązującym prawem krajowym i unijnym.

Żużel: od nowego sezonu zmiany w przepisach

- Czekamy na decyzje. W tej chwili dwie kancelarie prawne na prośbę Głównej Komisji Sportu Żużlowego analizują regulamin finansowy. Ale na wszystko jest już za późno. Jak mamy ustalać budżet, skoro nie wiemy, jak możemy podpisywać kontrakty, jakie zasady będą w drugiej lidze i ile drużyn awansuje - pyta Sprawka.

Decyzja o zwołaniu czwartkowej konferencji i przedstawieniu kibicom nazwisk kolejnych żużlowców w kadrze KMŻ miała zapaść wczoraj wieczorem, już po zamknięciu tego wydania.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!