Żużel: Regulaminy znowu do poprawki. W KMŻ myślą, czy ujawniać kontrakty

Na czwartek działacze KMŻ Lublin planowali zwołanie konferencji, na której chcieli przedstawić kolejnych żużlowców, którzy podpisali kontrakty na nowy sezon. Dotychczas takie umowy nawiązali Richard Sweetman i Pontus Aspgren. Czy dojdzie do konferencji i rzeczywiście już dzisiaj poznamy nazwiska następnych zawodników, nie jest już takie pewne. Wszystko przez zamieszanie z regulaminami rozgrywek ligowych.

O tym, kto dołączy do ekipy Lubelskiego Węgla, dowiemy się nieco później, niż mieliśmy
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

O tym, kto dołączy do ekipy Lubelskiego Węgla, dowiemy się nieco później, niż mieliśmy (© Karol Wiśniewski)

Żużel: legalne sposoby na obejście nowych przepisów

- Niepewność wynika m.in. ze zmian w Ekstralidze, które zapewne wpłyną także na zmiany w drugiej lidze. Tak naprawdę to my coraz mniej wiemy - twierdzi Dariusz Sprawka, dyrektor KMŻ. Wbrew wcześniejszym ustaleniom, od sezonu 2012 Ekstraliga nie zostanie powiększona do dziesięciu drużyn, więc automatycznie zmieniają się zasady awansów w ligach niższych. - Ciężko było sobie wyobrazić większy bałagan - dodaje Sprawka.

Jedną z nowości, jaka miała być wprowadzona w drugiej lidze, był regulamin finansowy, który ograniczał stawki płacone zawodnikom. Kluby w głosowaniu same zadecydowały o jego przyjęciu (KMŻ był przeciwny), a następnie wszyscy zgodnie zaczęli ten regulamin obchodzić. Pierwsze kontrakty podpisane w Lublinie również nie uwzględniają stawek zawartych w regulaminie. Stowarzyszenie Żużlowców Metanol przedstawiło ekspertyzę prawną, na podstawie której dowodzi, że wprowadzenie regulaminu będzie niezgodne z obowiązującym prawem krajowym i unijnym.

Żużel: od nowego sezonu zmiany w przepisach

- Czekamy na decyzje. W tej chwili dwie kancelarie prawne na prośbę Głównej Komisji Sportu Żużlowego analizują regulamin finansowy. Ale na wszystko jest już za późno. Jak mamy ustalać budżet, skoro nie wi
∨ Czytaj dalej

emy, jak możemy podpisywać kontrakty, jakie zasady będą w drugiej lidze i ile drużyn awansuje - pyta Sprawka.

Decyzja o zwołaniu czwartkowej konferencji i przedstawieniu kibicom nazwisk kolejnych żużlowców w kadrze KMŻ miała zapaść wczoraj wieczorem, już po zamknięciu tego wydania.

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię