Zwrot ws. zmiany dyrektora w II LO. Wojewoda unieważniła konkurs Urzędu Miasta

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Póki co Leszek Sienkiewicz nie będzie dyrektorem II LO w Lubartowie. Wojewoda unieważniła konkurs Urzędu Miasta na to stanowisko.

Wojewoda podjęła taką decyzję po skardze złożonej przez radę rodziców szkoły i niektórych radnych Lubartowa. Uważali oni, że w komisji konkursowej nie miał prawa zasiadać burmistrz Janusz Bodziacki.W tej sytuacji Urząd Miasta musi przeprowadzić nowy konkurs. Jeszcze nie wiadomo, kto będzie kierował szkołą od 1 września. Decyzja ma zapaść w piątek.Przypomnijmy.Od września Leszek Sienkiewicz, w przeszłości nauczyciel w-f, miał zastąpić Radosława Borzęckiego. Nowego szefa placówki wyłonił w konkursie Urząd Miasta. 9-osobowej komisji konkursowej przewodniczył burmistrz.Zmiana nie spodobała się m.in. wielu rodzicom i uczniom szkoły, którzy ostro skrytykowali burmistrza. Według nich Borzęcki powinien nadal być dyrektorem II LO, bo za jego kadencji placówka rozwijała się bardzo dobrze.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!