Lewart Lubartów przegrał z Podhalem Nowy Targ 0:1. Zobacz zdjęcia

W swoim debiucie na nowym stadionie Lewart Lubartów przegrał u siebie z Podhalem Nowy Targ 0:1. Jedyna bramka meczu padła w drugiej połowie.

To był ważny dzień dla Lubartowa. Na trybunach pojawiło się sporo kibiców, a chętnych do wejścia na nowy obiekt było więcej niż dostępnych wejściówek. Dużo osób oglądało więc mecz zza płotu.

Od początku spotkania zdecydowanie dłużej przy piłce utrzymywali się goście, którzy prowadzili grę. Lewart był nastawiony głównie na przechwyty i szybkie kontry. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie stworzyła dużego zagrożenia pod bramką przeciwnika, a na boisku było więcej walki aniżeli ładnego futbolu.

Po zmianie stron biało-niebiescy nadal nie byli stroną dominującą i przez większość gry przyjmowali rywali na swojej połowie. W 66. minucie Podhale udokumentowało swoją przewagę golem. Po wrzutce z prawej strony boiska na listę strzelców przy pewnej dozie szczęścia wpisał się zawodnik przyjezdnych, Błażej Skórski.

Lubartowianie nie mieli zbyt wielu okazji do tego, by zmienić rezultat. Najbliższy wyrównania był w 78. minucie bliski wprowadzony z ławki rezerwowych Grzegorz Fularski, lecz z jego uderzeniem z dystansu poradził sobie bramkarz ekipy z Nowego Targu. Poza tym w samej końcówce miejscowi domagali się podyktowania rzutu karnego, po tym jak w polu karnym przewrócił się Stanisław Niewiński, ale gwizdek arbitra milczał.

Lewart rozpoczął sezon od porażki, potwierdzając tym samym, że dla trzecioligowego beniaminka będą to bardzo trudne rozgrywki. W następnej kolejce podopieczni trenera Tomasza Bednaruka znów zagrają przed własną publicznością, a ich przeciwnikiem będzie Siarka Tarnobrzeg. To spotkanie zaplanowano na sobotę, 8 sierpnia o godzinie 17.

Lewart Lubartów - Podhale Nowy Targ 0:1 (0:0)
Bramka: Skórski 66

Lewart: Wójcicki - Niewiński, Budzyński, Zbiciak, Świech, Pożak, Maksymiuk, Szczotka, Buczek (83 Aftyka), Najda (73 Fularski), Nowak (78 Żelisko). Trener: Tomasz Bednaruk

Podhale: Styrczula - Lewiński, Nawrot, Potoniec, Molis (88 Misiura), Tonia, Mizia (76 Burnat), Skórski, Mianowany, Dynarek, Wajsak (64 Dudek). Trener: Marcin Zubek

Żółte kartki: Pożak, Buczek, Zbiciak - Mianowany

Sędziował: Piotr Burak (Zamość)