18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pensjonat Cichosza w Woli Mieczysławskiej nagrodzony za gościnność (ZDJĘCIA)

Agnieszka Ciekot
Pensjonat Cichosza w Woli Mieczysławskiej
Pensjonat Cichosza w Woli Mieczysławskiej AC
- Warto marzyć i warto zrobić chociaż krok w kierunku realizacji swoich marzeń – mówią Joanna Firgolska i Włodzimierz Mechanicz, właściciele najbardziej gościnnego pensjonatu na Lubelszczyźnie. Jeszcze kilka lat temu obydwoje chcieli zamieszkać w Toskanii, dziś swoją prywatną Toskanię mają w Woli Mieczysławskiej.

– To Włodek wymyślił, że muszę kupić ziemię na wsi. I pech tak chciał, że przyszedł do mnie nieżyjący już sołtys z Woli Mieczysławskiej, który powiedział mi o działce do sprzedania. A było to w czasie gdy planowaliśmy przenieść się do Toskanii. Byłam nią zafascynowana – wspomina pani Joanna. Z wyjazdu wyszły nici. Po roku mieszkania w Woli Mieczysławskiej doszli do wniosku, że Toskanię mają tutaj, 8 kilometrów od Lubartowa.

13-hektarowa posiadłość Joanny i Włodzimierza położona jest na samym końcu wsi, na skraju Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego. Na wyciągnięcie ręki znajduje się jezioro Firlej i Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Każdy kto tu przyjeżdża czuje się jak w bajce. Wokół panuje niczym nie zmącona cisza, jest mnóstwo zieleni, a na posesji i po domu krzątają się bardzo gościnni gospodarze. Jak zgodnie przyznają, życie toczy się u nich zupełnie inaczej niż wokół. – Nie mamy zegarków, nigdzie się nie śpieszymy i wszystko robimy z przyjemnością – zapewniają.

Pensjonat Cichosza tworzą dwa stare, drewniane domy, w których przyjmowani są goście. Obydwa pochodzą z dwudziestolecia międzywojennego. Do Woli Mieczysławskiej ściągnięte zostały z okolic Kraśnika i Biłgoraja. - Gdy rozmawiałam ze starszymi ludźmi ze wsi mówili, że przedwojenne domy, robione z żywicznego drzewa były bardzo przyjazne człowiekowi – opowiada Joanna Firgolska.

Domy połączone są ogrodem zimowym. W każdym ukryte są skarby których próżno jest szukać w tradycyjnych gospodarstwach agroturystycznych. Jest to pokaźna galeria obrazów i okazała domowa biblioteczka z której mogą korzystać goście. – Przeprowadzając się tutaj musieliśmy znaleźć dla naszych przyjaciół, książek i obrazów, miejsce do życia – przyznają gospodarze „Cichosza”. Dla gości urządzona została w piwnicy profesjonalna siłownia w której można popracować nad swoją tężyzną fizyczną. Jest też sauna. Są rowery, którymi można wybrać się na wycieczkę po okolicy.

Przed starymi domkami, w które tchnięte zostało nowe życie, znajduje się ogród. To oczko w głowie właścicieli. Rosną w nim krzewy iglaste i liściaste tworzące wspaniałą kompozycję kolorystyczną. Kilka metrów dalej za trzema drewutniami znajduje się ogród owocowo-warzywny i las pełen grzybów. – Mieszkając na wsi trudno nie mieć swoich owoców i warzyw – przyznają gospodarze. Wszystko co w nim rośnie jest ekologiczne. Goście mogą zjeść prosto z krzaka maliny, truskawki i poziomki. Gospodyni chętnie częstuje rosnącymi w jej ogrodzie pomidorami, pachnącym miodem który pochodzi z jej pasieki i wyprodukowaną na jego bazie nalewką.


Czytaj Kronikę policyjną Lubelszczyzny
Czytaj nasz luźny serwis - Z przymrużeniem oka

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

od 7 lat
Wideo

Kalendarz siewu kwiatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubartow.naszemiasto.pl Nasze Miasto