Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rude włosy – fakty, mity i stereotypy na temat właścicieli tego koloru włosów!

Katarzyna Dębek
Katarzyna Dębek
Wredny, złośliwy, fałszywy? Na temat rudowłosych panuje wiele błędnych przekonań, które są zakorzenione w społeczeństwie. Czy jednak wszyscy w nie wierzą?
Wredny, złośliwy, fałszywy? Na temat rudowłosych panuje wiele błędnych przekonań, które są zakorzenione w społeczeństwie. Czy jednak wszyscy w nie wierzą? rido/123RF
Rudy to nie kolor włosów, rude jest wredne, nie układaj się z rudymi… to tylko kilka negatywnych stereotypów na temat osób o rudych włosach, a jest ich o wiele więcej! Skąd to się wzięło i jakie inne opinie na temat rudzielców są chętnie powtarzane w społeczeństwie? Odpowiadamy!

Część mężczyzn uważa kobiety o tej barwie włosów za niezwykle urodziwe, ponętne i unikatowe, inni trzymają się od nich z daleka. Jak się okazuje, nie ma zbyt wiele osób, które mogłyby się pochwalić naturalnym takim kolorem – zdecydowanie są w mniejszości.

Zobacz: Edyta Pazura kiedyś miała rude włosy. Metamorfoza gwiazdy

Rudy to nie kolor włosów, to stan umysłu

Dawno temu pojawienie się rudego dziecka w rodzinie budziło grozę. Nikt nie był w stanie wytłumaczyć, że ze związku ludzi np. blondynki i bruneta pojawiło się dziecko o tak niespotykanym kolorze włosów. Dzisiaj wiemy, że za wszystko odpowiadają geny. Dziecko z rudymi włosami może urodzić się tylko wtedy, jeśli oboje rodzice są nosicielami zmutowanego genu MC1R. Statystycznie ludzi o tym kolorze włosów jest najmniej w porównaniu do blondynów, czy brunetów. Są jednak kraje, gdzie rudych jest więcej np. w Szkocji czy Irlandii, ale dalej jest to raczej mniej spotkany kolor włosów.

Fakty, mity i przesądy związane z rudymi włosy

Wokół rudych włosów narosło wiele mitów i przesądów. Jak w większości przypadków wywodzą się one z dawnych czasów, kiedy to nauka nie była jeszcze dobrze rozwinięta. Od zawsze czerwony był kojarzony z magią i siłami diabła. Dlatego kobiety o tym kolorze włosów uznawane były za czarownice, a ich piegi za znaki piekieł. Stąd chyba wziął się nieprzyjemny dla rudych stereotyp, że nie mają duszy. W Wielkiej Brytanii uważano, że spotkanie takiej osoby przyniesie pecha. Jednak te czasy dawno za nami, a w dalszym ciągu zła sława ciągnie się za osobami o rudych włosach. Mimo to faktem jest, że coraz więcej pań farbuje się na rudy kolor!

Piękne i lśniące włosy

Materiały promocyjne partnera
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co włożyć, a czego unikać w koszyku wielkanocnym?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Rude włosy – fakty, mity i stereotypy na temat właścicieli tego koloru włosów! - Strona Kobiet

Wróć na lubartow.naszemiasto.pl Nasze Miasto