Śnieżyce, korki, zasypane drogi. Atak zimy w regionie. Sprawdź raport o stanie dróg

Marta Grabiec
Marta Grabiec
Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
Rafał Gliński
Rafał Gliński

Wideo

Zobacz galerię (11 zdjęć)
W centralno-południowej części województwa prognozowane są bardzo intensywne opady śniegu. Grubość pokrywy śnieżnej może sięgać do 40 cm, a temperatura spaść nawet do 20 stopni na minusie. Od rana w Lublinie zamiecie śnieżne. Czytaj nasz raport na bieżąco.

18.30

Lublin: Nasz Czytelnik informuje, że na ul. Ķazimierza Dulęby zalega warstwa ok. 20 cm śniegu i błota pośniegowego, a pod nim lód. Mieszkańcy, żeby wyjechać samochodami pomagają sobie, wypychając pojazdy z zasp. Ulica jest jednojezdniowa, przez co niemożliwe jest ominięcie unieruchomionego auta.

18.22

Chełm: Trasa Piaski–Chełm została częściowo odblokowana. Z powodu wypadku w Siedliszczu, jeden pas wyłączony jest z ruchu. Policja wprowadziła ruch wahadłowy. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

17.50

Chełm: W miejscowości Siedliszcze doszło do zderzenie dwóch samochodów osobowych. Są dwie osoby ranne. Trasa Piaski–Chełm jest zablokowana.

17.02

Śnieg dalej daje się we znaki kierowcom w Lublinie. Na większości głównych arterii asfalt jest czarny, jednak na bocznych drogach jest znacznie gorzej. Kierowcy mają problem, żeby w ogóle wyjechać z niektórych parkingów osiedlowych.

Zobacz zdjęcia poniżej:

12.03

- Po wczorajszych intensywnych opadach śniegu, sytuacja w komunikacji miejskiej się stabilizuje. Utrudnienia w porannym szczycie komunikacyjnym, które pojawiały się na końcówkach tras i pętlach nawrotowych obecnie nie występują. Pojazdy kursują zgodnie z rozkładem. W pojedynczych przypadkach zdarzają się niewielkie, kilkuminutowe odchylenia - informuje Monika Fisz z ZTM.

11.47

Prawie 800 tys. zł wydał Lublin w ciągu dwóch dni na odśnieżanie miasta. To koszty akcji za okres od niedzieli to wtorku rano. Ratusz informuje, że sytuacja jest opanowana – odwołał „tryb kryzysowy” walki ze śniegiem.
Więcej na ten temat przeczytasz poniżej:

08.36

Lublin: - Obecnie, z uwagi na występujące miejscowo utrudnienia, na niektórych liniach komunikacji miejskiej występują opóźnienia. Dotyczy to około 25% pojazdów realizujących przewozy. Utrudnienia dotyczą m.in. linii nr 1, 15, 20, 23, 26, 31, 37, 42, 44, 45, 47, 55, 57, 150, 153, 155, 156, 159 i 161. Opóźnienia wynoszą średnio do 15 minut, niemniej odnotowujemy pojazdy kursujące z kilkudziesięciominutowym odstępstwem od rozkładu. W skrajnych przypadkach może zdarzyć się, że pojedyncze kursu nie zostaną
zrealizowane. Tym samym zachęcamy pasażerów do korzystania z Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej oraz aplikacji na urządzenia mobilne, w celu lokalizacji aktualnego położenia autobusu czy trolejbusu realizującego dany kurs. Pozwoli to zaplanować podróż i skrócić czas oczekiwania - informuje Monika Fisz z ZTM.

07.39

- Sytuacja na drogach jest już opanowana. W Lublinie już nie ma utrudnień - mówił kom. Andrzej Fijołek, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie.

WTOREK

20.32

Lublin: Na ul. Mełgiewskiej co jakiś czas dochodzi do tamowania ruchu przez pojazdy ciężarowe. Takie przypadki są zgłaszana przez cały dzień. Sytuacja jest obecnie w tym miejscu stabilna. Mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu, co kilkanaście minut do poł godziny.

Przejezdna jest również ul. Jana Pawła II, gdzie przedtem kilka tirów blokowało ruch.

20.13

Chełm: Czasowo wstrzymany jest ruch samochodów ciężarowych. Taka decyzja, zapadła z uwagi na trudne warunki do jazdy na chełmskich ulicach, z którymi nie radzi sobie wiele cięższych pojazdów. Policjanci zatrzymują ciężarówki przy wjeździe do miasta. Utrudnienia potrwają do czasu poprawy warunków drogowych.

19.30

A tak sytuacja wyglądała w poniedziałek popołudniu. Zapraszamy do oglądania poniższej galerii

18.34

Świdnik: Al. Jana Pawła II jest już przejezdna.

18.15

Świdnik: Policja wprowadziła ruch wahadłowy na drodze wjazdowej.

17.13

Świdnik: Ciężarówka stoi w poprzek ronda Jana Pawła II od blisko 2 godzin. Na drodze wjazdowej do miasta utworzył się olbrzymi korek. Nie wiadomo ile potrwają utrudnienia w tym miejscu. Piaskarki pracują, aby pojazd wyjechał, co pozwoli przywrócić ruch.

– To jest jakiś żart – piszą na redakcyjną skrzynkę zdenerwowani kierowcy. I dodają – Wszyscy jadą, a nasz pas stoi od kilku godzin.

Świdnicka policja apeluje ze względu na trudną sytuację pogodową o nieopuszczanie domów, jeżeli nie jest to konieczne.

Śnieżyce, korki, zasypane drogi. Atak zimy w regionie. Sprawdź raport o stanie dróg
Agnieszka Szymuś

16.43

Czytelnik zgłasza, że na osiedlowych uliczkach w Lublinie tworzą się potężne korki. Przez cały dzień nikt nie przejechał tam z pługiem. Auta zakopują się i nie są w stanie przejechać dalej.

Śnieżyce, korki, zasypane drogi. Atak zimy w regionie. Sprawdź raport o stanie dróg
Fot. Czytelnik (nadesłane)

16.25

Chełm: służby miejskie we wczesnych godzinach porannych przekierowały wszystkie dostępne zasoby ludzkie i sprzętowe do walki z intensywnymi opadami śniegu i zawiejami.

- Obecnie chełmskie ulice i chodniki odśnieża: 7 pojazdów i 25 osób z MPGK Chełm, 4 pojazdy i 10 osób MPRD, 22 osoby z Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych w Chełmie.

- W odwodzie są siły i środki Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Chełmie. Aktualnie 3 ładowarki i koparka pracują na nieruchomościach spółki.

Dodatkowo jak co dzień MOPR Chełm wspólnie ze Strażą Miejską dostarczyły ciepły posiłek i gorącą herbatę dla 9 bezdomnych na terenie miasta. Z kolei Państwowa Straż Pożarna w Chełmie przypomina o obowiązku odśnieżania dachów. Straż miejska prowadzi kontrole w tej materii.

15.42

utrudnienia na drogach wojewódzkich. Z powodu intensywnych opadów śniegu i wiatru, którego prędkość może dochodzić nawet do 90km/h, sytuacja na drogach wojewódzkich nie jest najlepsza. Wszystkie drogi są przejezdne, jednak na większości z nich zalega śnieg i błoto pośniegowe.

- Najgorsza sytuacja jest na drogach wojewódzkich w okolicach: Horodła, Hrubieszowa, Werbkowic, Tomaszowa Lubelskiego, Tarnogrodu.

- Na drogach wojewódzkich nr: 809, 820, 821, 813, 828 i 829 - może występować luźny śnieg oraz zaspy, zwłaszcza w pobliżu pól i lasów. W takich miejscach możliwe jest także punktowe występowanie zasp ze względu na nawiewanie śniegu.

Obecnie na drogach wojewódzkich pracuje 37 solarek, 34 pługów lemieszowych i 6 piaskarek. Jak podaje IMGW opady śniegu oraz silny wiatr w regionie utrzymają przez cały dzisiejszy dzień oraz noc. Dlatego trzeba zachować ostrożność oraz dostosować prędkość do warunków, jakie panują obecnie na drogach.

14.37

Drogi krajowe: na jezdni śnieg i błoto pośniegowe. Ale wszystkie przejezdne
- Na drogach krajowych w woj. lubelski pracuje 110 pojazdów do zimowego utrzymania. Trasy są przejezdne, ale ciągle pada śnieg. Leży warstwa śniegu lub błoto – informuje lubelski odział GDDKiA.

Drogowcy proszą kierowców o ostrożność. - Prosimy, by zwracali szczególną uwagę na pługi. Są szerokie i jadą wolniej, ale zostawiają za sobą odśnieżoną i bezpieczniejszą drogę – podkreśla GDDKiA.

W kilku miejscach na „krajówkach” występują utrudnienia w ruch. - W Świdniku na al. Jana Pawła II cysterna blokuje drogę przy zjeździe z S17 – informuje komisarz Andrzej Fijołek z KWP w Lublinie

Utrudnienia ruchu są też na krajowej „dwunastce” w Kurowie. - Samochód osobowy wjechał w bariery. Prawy pas w kierunku Lublina zablokowany. Ruch odbywa się lewym pasem – opisuje Fijołek.

14.20

13.20

Lublin przeszedł w tryb kryzysowy
– Wszystkie służby są zaangażowane w trwającą od wczoraj akcję odśnieżania miasta. Jest ona prowadzona w trudnych warunkach atmosferycznych, przy stałym opadzie śniegu oraz silnym wietrze. Stąd decyzja o prowadzeniu jej w trybie kryzysowym. Głównym celem jest zachowanie drożności lubelskich ulic i ciągów pieszych. Jest to zadanie priorytetowe, na którym aktualnie się koncentrujemy. Apelujemy do kierowców oraz pieszych o zachowanie ostrożności, wzajemną wyrozumiałość i zachowanie spokoju na drogach – mówi Artur Szymczyk, z-ca prezydenta Lublina.

13.20

W Lublinie sporo utrudnień. - Na ul. Wrotkowskiej nadal zakopują się ciężarówki. Tworzy się w tym miejscu duży korek. Na Diamentowej zakopał się autobus i ciężarówka. Utrudnienia też na Nadbystrzyckiej - tam też stoi ciężarówka - donosi nam Czytelnik.

12.59

Mimo, że odśnieżanie Kraśnika rozpoczęło się o godz. 3:30 to ze względu na intensywne opady śniegu, niską temperaturę oraz duży wiatr, sytuacja na drogach i chodnikach jest nadal trudna.
Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

12.46

- Zima wciąż nie odpuszcza, a kilkunastostopniowe mrozy to śmiertelne zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt. Dlatego właśnie teraz należy o nie szczególnie zadbać. Pamiętajmy, aby w okresie niskich temperatur zapewnić odpowiednią opiekę i warunki naszym pupilom, które stale przebywają na zewnątrz - apeluje lubelska policja.

12.30

Lublin:
- Ze względu na trudne warunki pogodowe Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (WORD) w Lublinie wstrzymał przeprowadzanie egzaminów praktycznych na wszystkie kategorie. Prosimy o śledzenie informacji o pracy WORD na stronie internetowej: www.word.lublin.pl oraz na fb ODTJ Lublin - informuje Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy Kancelarii Marszałka.

12.18

Lublin:
- Z uwagi na przywrócenie ruchu na ul. Wrotkowskiej, linie nr 6, 11 i 21 wróciły już na swoje trasy – informuje Monika Fisz z ZTM.

12.07

Korek na al. Solidarności sięga od zamku do al. Warszawskiej, z dużym opóźnieniem kursują autobusy. Choć na ulice Lublina wyjechało 90 pojazdów do odśnieżania to jezdnie praktycznie na wszystkich ulicach są białe.
Czytaj więcej na ten temat poniżej

11.58

W Lublinie Wrotkowska jest zablokowana. Autobusy zmieniły trasy. Kursują przez Inżynierską
Kłopot z przejazdem przez ul. Wrotkowską. - Z powodu zablokowanej przez pojazdy ciężarowe ul. Wrotkowskiej, linie 6, 11 i 21 w kierunku ul. Nowy Świat kursują objazdem przez ul. Inżynierską i ul. Smoluchowskiego z pominięciem przystanku Lubella 02 – informuje Monika Fisz z ZTM.
Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia.

11.41

Śnieżyce, korki, zasypane drogi. Atak zimy w regionie. Sprawdź raport o stanie dróg

Za pomocą aplikacji Navisoft w Chełmie można śledzić, gdzie pracują pługi na chełmskich ulicach. Na powyższym zdjęciu przedstawiona jest obecna sytuacja.

11.40

Śnieżyce, korki, zasypane drogi. Atak zimy w regionie. Sprawdź raport o stanie dróg
Czytelniczka

- W Chełmie zamieć na całego - podsyłam zdjęcia z Połanieckiej - pisze inna Czytelniczka.

11.30

Czytelniczka wysłała nam filmik z wjazdem na ul. Klonową w Świdniku. Widać, że drogi jeszcze nie są odśnieżone. - Z tego co wiem to już od 6 rano ludzie dzwonią na Straż Miejską, żeby pomogli z uruchomieniem samochodu - pisze.

11.16

Śnieżyce, korki, zasypane drogi. Atak zimy w regionie. Sprawdź raport o stanie dróg
Czytelniczka

W Kraśniku również zamiecie śnieżne.

11.10

- Ze względu na trudne warunki pogodowe od godz. 11.00 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (WORD) w Lublinie wstrzymuje przeprowadzanie części praktycznych egzaminów w zakresie kat. C+E i B+E. W związku z obecną sytuacją pogodową prosimy o śledzenie informacji o pracy WORD na stronie internetowej: www.word.lublin.pl oraz na fb ODTJ Lublin - informuje Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy Kancelarii Marszałka.

10.45

Co trzeci autobus opóźniony. Komunikacja miejska walczy z zimą

Duże opóźnienia w kursowanie autobusów i trolejbusów. To efekt ataku zimy w Lublinie.

- Obecnie komunikacja miejska dociera we wszystkie rejony miasta jak i poza jego granice. Niemniej z uwagi na trudne warunki drogowe oraz utrzymujące się intensywne opady śniegu około 30 procent pojazdów kursuje z opóźnieniami (dotyczy to zarówno linii autobusowych jak i trolejbusowych), które w skrajnych przypadkach wynoszą nawet kilkadziesiąt minut – informuje Monika Fisz z ZTM.

ZTM na razie nie odwołał żadnego połączenia. - Pamiętajmy, że sytuacja jest dynamiczna. W porannym szczycie, z uwagi na wzmożony ruch odnotowywaliśmy większy odsetek pojazdów kursujących z odchyleniami względem rozkładu – mówi Fisz. I dodaje: - Zachęcamy pasażerów do korzystania z Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, w celu lokalizacji aktualnego położenia autobusu czy trolejbusu realizującego dany kurs.

09.55

W całym regionie tworzą się korki i mieszkańcy mają problem, żeby dostać się do pracy lub szkoły. W ruch poszły łopaty, pługi.

08.30

Kraśnicka drogówka ręcznie steruje ruchem w miejscowości Olbięcin. Na drodze krajowej w numer 74 w tamtym miejscu panują trudne warunki do jazdy spowodowane obfitymi opadami śniegu i silnymi porywami wiatru, które nawiewają śnieg na drogę. Samochód ciężarowy próbując wjechać pod górę zablokował pas ruchu w kierunku Kraśnika. Policjanci zatrzymują jadące w tym kierunku samochody ciężarowe z powodu braku możliwości przejazdu, natomiast samochody osobowe puszczane są wahadłowo.

08.20

Z powodu intensywnych opadów śniegu i wiatru, którego prędkość może osiągać nawet 45km/h, warunki na drogach nie są najlepsze. Drogi wojewódzkie w Województwie Lubelskim są przejezdne. Na większości z nich występuje zajeżdżony śnieg lub błoto pośniegowe. Jedynie w okolicach Ryk, Stężycy, Puław, Garbowa, Opola Lubelskiego, Annopola i Zamościa na drogach występuje luźny śnieg oraz zaspy.

Obecnie na drogach wojewódzkich pracuje 46 solarek, 9 piaskarek oraz 8 pługów lemieszowych. Jak podaje IMGW opady śniegu oraz silny wiatr w Województwie Lubelskim będą występowały przez cały dzisiejszy dzień. Dlatego prosimy o zachowanie ostrożności oraz dostosowanie prędkości do warunków jakie panują na drogach.

Materiał oryginalny: Śnieżyce, korki, zasypane drogi. Atak zimy w regionie. Sprawdź raport o stanie dróg - Kurier Lubelski

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie