Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Tomasz Kowalczyk wygrał V Grand Prix Gminy Serniki w Siatkówkę Plażową

Jakub Misiarz
materiał organizatora
Pięć turniejów, 52 zawodników. W sobotę, na boiskach w Nowej Woli zakończył się turniej siatkówki plażowej Grand Prix Gminy Serniki. W generalnej klasyfikacji zwyciężył Tomasz Kowalczyk z 89 punktami.

W minioną sobotę UKS „Zryw” Nowa Wola gościł miłośników siatkówki plażowej na ostatnim, piątym turnieju z cyklu Grand Prix Gminy Serniki. Zgłosiło się osiem ekip.

Pierwsze mecze przebiegły bez zaskoczeń, faworyci powygrywali swoje starcia. Dopiero od drugiej rundy zaczęło się dziać. Na początku faworyci para Chuszcz Paweł i Tomasz Kowalczyk przegrywa swój mecz spadając na tzw. prawą stronę, aby walczyć o utrzymanie w turnieju. Po czym trafia na swoich odwiecznych rywali, jak się to już przyjęło na GPGS, parę Artur Oniszko i Marcin Puchacz, którzy z czterech starć mieli wynik 0-4 na swoją niekorzyść. Ale nie tym razem, bardzo dobra postawa Artura Oniszki od stanu 14-10 dla rywali pomogła dogonić i wyrównać stan seta. W decydującym momencie dwa idealne „plasy” Marcina Puchacza ustalają wynik spotkania na 21-18 dla pary Oniszko-Puchacz. Tym samym wyeliminowując faworytów z turnieju.

Z drugiej strony bardzo dobrze radziła sobie para Stonio Mateusz- Michał Chuszcz, którzy pewnie awansowali do finału. Emocjonująco zapowiadał się pojedynek o wejście do finału pary Mateusz Furtak-Tobiasz Kaniewski. A Artur Oniszko - Marcin Puchacz podbudowani wygrana z czołówką turniejów GPGS weszli zdecydowani i pewni siebie na boisko.

Pierwszy mecz pokazał wiele błędów zarówno z jednej i drugiej strony siatki. Dzięki niesamowitym obronom Tobiasza, młodsza ekipa mogła się cieszyć wygraną pierwszego seta. Po przerwie i wysokim prowadzeniu ekipy Furtak-Kaniewski, rywale wzięli czas na żądanie. Poprawiła się jakość ich gry i zmniejszyła ilość popełnionych błędów. Stan rywalizacji wyrównał się na 1-1 . W tie-breaku jedni i drudzy grali punkt za punkt. Dopiero w końcówce Tobiasz Kaniewski popisuje się trzema niemożliwymi obronami, które dają zwycięstwo i awans do finału dla pary Kaniewski-Furtak.

Po przerwie rozegrano mecz o trzecie miejsce. Para Oniszko-Puchacz podejmowała parę Kubajka-Zieliński. Mecz przebiegał bardzo spokojnie. Ze zwycięstwa i zajęcia tak zwanego miejsca na „pudle” mogli się cieszyć Artur Oniszko i Marcin Puchacz.

W finale zobaczyliśmy starcie młodości z doświadczeniem. Pomimo dobrej gry Mateusza Furtaka młodsza ekipa musiał uznać wyższość swoich doświadczonych kolegów - pary Stonio Mateusz i Michał Chuszcz. Ten drugi w drugim secie pokazał kilka spektakularnych bloków i ataków, które zostały nagrodzone brawami od kibiców. Dzięki tak dobrej i wyrównanej grze wszyscy byli pewni kto zasługuje na wygraną.

V otwarty turniej w siatkówkę plażową w Nowej Woli oficjalnie zakończył się wręczeniem nagród i statuetek. Zawodnicy odbierali je z rąk prezesa UKS „Zryw” nowa Wola, Danuty Dziubickiej.

Zwycięzcą cyklu turniejów GPGS 2012 został Tomasz Kowalczyk zdobywając 89 pkt. Drugie miejsce przypadło Michałowi Chuszczowi który zdobył 80 pkt, trzecie Tobiaszowi Kaniewskiemu – 76 pkt, a czwarte miejsce zajął Artur Oniszko – 61 pkt.

To koniec tegorocznych zmagań w siatkówkę plażową w Nowej Woli. organizatorzy i zawodnicy składają podziękowania wójtowi gminy Serniki, za pomoc w organizacji imprezy.