Biegi uliczne w Kocku: Ponad 300 zawodników, wygrali reprezentanci Ukrainy (ZDJĘCIA)

Agnieszka Ciekot
XIX Biegi Uliczne Pamięci generała Franciszka Kleeberga w Kocku
XIX Biegi Uliczne Pamięci generała Franciszka Kleeberga w Kocku materiał organizatora
Tegoroczne, dziewiętnaste bieg uliczne w Kocku już za nami. Bieg główny kobiet i mężczyzn wygrali zawodnicy z Ukrainy, Ilona Barvanova i Andrzej Starżhinki.

W sumie w biegach ulicznych w Kocku wystartowało 324 zawodników i zawodniczek m.in. z Lublina, Dęblina, Zamościa, Radzynia Podlaskiego, Lubartowa, Siedlec, a także Ukrainy i Białorusi.

I to właśnie do zawodników zza wschodniej granicy powędrowały puchary i nagrody za zwycięstwa odniesione w biegu głównym na dystansie 10 km mężczyzn i kobiet. Dystans ten wygrała Ilona Barvanova i Andrzej Starżhinki z Ukrainy. Najmłodszym uczestnikiem biegu głównego był Patryk Mitura z gimnazjum w Kocku, najstarszym Marian Surowiec.

W biegach ulicznych w Kocku brali udział również niepełnosprawni biegacze. W tej kategorii zwyciężył Jan Pyclik z miejscowości Dąbrowa Rzeczyca przed Piotrem Pieńkoszem z Dęblina i Przemysławem Urbanem ze Stężycy. W rywalizacji brała udział też liczna grupa uczniów z kockich szkół.

Biegi uliczne w Kocku zorganizowany zostały już po raz 19. Jak co roku organizowane są dla uczczenia pamięci generała Franciszka Kleeberga, który wraz z Samodzielną Grupą Operacyjną „Polesie” w 1939 r. bronił ostatnich wolnych terenów Polski.