Turniej szachowy w Lublinie: Cztery medale dla lubartowskich szachistów (ZDJĘCIA)

Piotr Opolski
Otwarte Mistrzostwa Lublina w Szachach
Otwarte Mistrzostwa Lublina w Szachach Piotr Opolski
W niedzielę rozegrano Otwarte Mistrzostwa Lublina w szachach do lat 7 zaliczane do cyklu Szach Królowi o puchar prezydenta miasta Lublina.

Rewelacyjnie zagrali w nich młodzi zawodnicy z Lubartowa. Wszyscy startujący zdobyli medale. W klasyfikacji do lat 7 wicemistrzem Lublina został Wiktor Opolski, brązowy medal zdobył Eryk Trąbka.

Do lat 6 medale brązowe zdobyli: Alan Domański wśród chłopców oraz wśród dziewczynek Aleksandra Szczerba. Wszyscy zawodnicy reprezentują LUKS Lubartów i są uczniami SP nr 3 w Lubartowie im. Piotra Firleja klas „I” i „0”. A swoje umiejętności podnoszą podczas spotkań szkółki szachowej w Lubartowskim Ośrodku Kultury.

Dobre wyniki zawodników spowodowały, że Eryk Trąbka wypełnił normę na IV kategorię szachową, zaś Alan Domański normę na V kategorię szachową. Młodym szachistom gratulujemy kolejnych sukcesów na 64 polach i życzymy powodzenia w zbliżających się II Mistrzostwach Międzyrzeca Podlaskiego w Szachach Szybkich do lat 10, które odbędą się już 26 kwietnia.